Kurzy 

Kurzy

Máte možnost zvolit si taneční techniku M. Graham, Variace, Jazz, Klasiku, Capoeiru, Hip Hop, Muzikálový tanec a Fyzio-cvičení. Opět budou techniky Klasika a Jazz vyučovány zvlášť pro začátečníky a pokročilé.

Klasika

Za více než 400 let svého vývoje se tato technika vypracovala na téměř dokonalý způsob, jak připravit tělo tanečníka na tanec v jakémkoli žánru. Na světě skutečně neexistuje dobrý tanečník, který by alespoň na začátku své taneční dráhy nevybudoval taneční základ právě tímto způsobem. Dodnes je tato technika, i když různě obohacovaná a modifikovaná pedagogy, základem přípravy tanečníků v různých souborech, divadlech a tanečních skupinách.

Technika M. Graham

Spojení principů moderního tance s principy techniky M. Graham obohacuje pohybový slovník tanečníka a rozšiřuje jeho technickou a uměleckou kvalitu. Technika Marthy Graham se v rukou představitelky mladé generace mění na čarovnou, energickou techniku plnou emocí. Že Grahamka bolí a je to nuda? Ani náhodou, když ji člověk správně učí! Dominika má pedagogický certifikát přímo z Graham School v New Yorku a ovládá techniku od základů až po její nejnáročnější prvky. Všechno vám nadávkuje v tom správném množství, abyste odcházeli s pocitem, že jste si zatancovali do sytosti. Přijďte a vyzkoušejte. Určitě budete spokojeni.

Variace

Hodiny tanečních variací jsou zaměřené především na odreagování tanečníků. Chceme, abyste si zatancovali, udělali něco pro své tělo a případně se zlepšili jako taneční interpreti a obohatili se o taneční praxi.

Capoeira

Je způsob životního stylu, který se při praktickém cvičení projevuje pohybem bez hranic. Je to spontánní pohyb jednoho nebo dvou "bojovníků" v kruhu, ve kterém se provádí taneční kombinace, bojové prvky a akrobacie. Capoeira Ache je svým pojetím originální bojové umění inspirované brazilskou Capoeirou, její etnickou hudbou, tancem, zpěvem a specifickým způsobem boje. Harmonogram je sestaven tak, aby ho mohl zvládnout každý bez ohledu na věk či fyzické předpoklady. Je určen pro všechny, kteří se zajímají o capoeiru (začátečníci, pokročilí). Tréninky jsou zaměřeny na zdokonalování základních technik, ale také na teoretickou část capoeiry. Po jeho absolvování by měl každý odjíždět s novými poznatky, lepší fyzickou kondicí, technicky pokročilejší a o něco zkušenější.

Pro koho je kurz vhodný:

  • pro ty, kteří se tomuto bojovému umění pravidelně věnují.
  • pro ty, kteří začínají a pokračují v nikdy nekončícím kolotoči zábavy jménem capoeira.
  • pro všechny, kteří nevědí jak odstartovat a chtějí vědět, co to vlastně capoeira je.

Jazzový tanec

Jazzový tanec je velmi oblíbeným stylem, který můžeme vidět zejména ve videoklipech a v muzikálech. Tančí se na moderní hudbu, každý lektor si vytváří vlastní styl. V hodinách tohoto kurzu se účastníci seznámí se základními prvky, používanými v tomto druhu tance, jako izolované pohyby jednotlivých částí těla, charakteristické pozice nohou, rytmické cítění hudby, uvolněné i extrémně dynamické pohyby, improvizované pasáže, střídání napětí a uvolnění těla. Naučíte se uvědomit si své vlastní tělo a jeho možnosti.

Fyzio - cvičení

Rádi bychom Vám v tomto kurzu ukázali širokou škálu různých pohybů, ve kterých dominuje fyzioterapie. Hlavním cílem je navrátit Vašemu tělu pohyblivost, pružnost, sílu, zvětšit rozsah a ohebnost v koubech, získat sílu a stabilitu celého těla a vylepšit jeho vzhled. Odstranit omezení a bolest při pohybu v zádech a kloubech. Slouží jako prevence před poškozenm těla špatnými pohybovými návyky, úrazy a nevhodným přetěžováním.

Doporučujeme:

  • těm, kteří si uvědomují význam prevence a chtějí si uchovat bezproblémový pohyb i do vyššího věku,
  • tanečníkům, kteří to s tréninkem přehnali a něco v těle nefunguje tak jako předtím,
  • těm, kteří nesprávnými pohyby a polohami přetěžují některé části těla,
  • těm, kteří pochopili, že nové tělo v žádném obchodě nekoupí a v tom, které mají, budou muset žít i dál.

Udělejte včas něco proto, abyste si mohli užívatt plnohodnotně toho, čeho jste v životě dosáhli.

Muzikálový tanec

Muzikálový tanec je taneční styl, v zahraničí známý jako Musical dance, Jazz & Musical, Broadway style (v USA) nebo Theatre-jazz (ve Velké Británii). Můžeme jej charakterizovat jako jazzový tanec, adaptovaný pro potřeby divadla.

Kdo by si nechtěl jednou zatančit v muzikálech jako jsou Chorus Line, West Side Story, Flashdance, Hříšný tanec, Chicago, All That Jazz a mnoho dalších?
Budete mít možnost.

Muzikálový tanec je tanec pro zábavu, plný emocí, který odhalí vaše skryté dovednosti! Během tanečních lekcí si zlepšíte jevištní pohyb, naučíte se pracovat s rekvizitou, budete tančit na populární melodie z různých známých muzikálů.

Taneční variace budou vycházet přímo z konkrétních muzikálů, nebo se jimi budou alespoň inspirovat. Pro každý muzikál bude variace jiná, charakteristická svým pohybovým repertoárem (jazz-swing, latino dance, modern dance a další).

 
Patička pro tisk

Dne 12.12.2018 vytištěno ze stránek Tanečního centra Monsignore
www: http://monsignore.cz
email: info@monsignore.cz