Prázdninové Setkání s Tancem 

Lektorský tým 2019

Mgr. art. Jana Letenajová - Limón, fyzio-cvičení

Je absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a studovala na Graham school Contemporary Dance v New Yorku. Od roku 1981 působí jako interpret, pedagog a choreograf v TD Bralen. Je jednou z najvýraznějších tanečních osobností na Slovensku. Tancovala v choreografiích Joe Alegada (USA) Bruca Taylora (F), Pavla Šmoka (ČR), Libora Vaculíka (ČR), Cristiny Perery (Brrazília) a jiných.

Od roku 2005 pracuje jako instruktor metody Pilates v Pilates studiu TD Bralen. V roce 2013 ukončila studium fyzioterapie na Univerzite sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě.

MgA. Tereza Krupičková, Dis - Klasika – pro pokročilé a mírně pokročilé

Absolventka Hudební a taneční Akademie múzických umění v Praze a Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Taneční vzdělání získala mimo jiné v tanečních studiích v Londýně a na Tish School of the Arts v New Yorku. Z bohaté pedagogické praxe uvádíme: Výuka metodiky a techniky na HAMU, výuka baletu v Baletní Akademii Adély Pollertové, New Prague Dance Festival, International School of Music and Fine Arts, Institute Giovanni Paolo a mnoho dalších. Tereza se výuce klasické baletní techniky věnuje s úctou k tradičním výukovým postupům v kombinaci s novými poznatky, které nám výzkum okolo této tradiční techniky přináší.

Mgr.art. Dominika Beňáková, ArtD. – technika M. Graham

Absolvovala Vysokou Školu Múzických Umení v Bratislave a Martha Graham School of Conteporary Dance, New York. Pedagogickou praxi vykonávala na fakulte tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě. Je pedagogem v TD Bralen. Vyučovala v Riverpark Dance School Company, působí na Katedře tvorby hudební a taneční fakulty vysoké školy v Bratislavě a Katedře tance Akademie umění v Praze.

Mgr. art. Bibiana Lanczová

Je absolventkou Hudobno-tanečnej fakulty VŠMU v Bratislave, tanečný odbor pedagóg moderného tanca. Bývalá členka Tanečného divadla Bralen a managerka Bratislavského divadlo tanca.

Počas svojho pôsobenia na umeleckej scéne získavala skúsenosti v mnohých divadelných, tanečných, alebo muzikálových produkciách, ako choreografka, asistentka choreografie a aj interprétka, v divadlách v Bratislave (Nová Scéna), v Nitre (Divadlo A. Bagara), alebo v Prešove (Divadlo J. Záborského). V zozname režisérov s ktorými spolupracovala sú mená ako J. Bednárik, Š. Kožka, R.Polák, J. Ledecký, R. Dobroslávek, K. Spišák, V. Morávek, a medzi choreografmi nechýba J. Ďurovčík, alebo Joe Alegado (USA) a Bruce Taylor (F). V súčasnosti vedie v TD Bralen hodiny techniky J. Limóna a modern jazz.

Pavel Pljuskov

Od roku 2007 certifikovaný cvičitel sebeobrany 2. třídy. Aktivně se věnuje od roku 2000 Capoeiře, dvanáct let Muay-Thai a ostatním sportům jako je box, gymnastika a balančním cvičením s vlastní vahou. Více informací na http://www.youtube.com/user/pljuskov.

Mgr. Hanka Vašková - Variace

Ve své taneční i pedagogické činnosti se zaměřuje na taneční modernu, jazzový tanec a floorwork. Od roku 2003 tančila v brněnském tanečním souboru Quiorfano, který později vedla a vytvořila pro něj několik choreografií. V roce 2008 začala působit v TD Bralen v Bratislavě a jako pedagožka tanečního oboru ZUŠ ve Zlíně. V současné době vede kurzy moderního tance ve Zlíně a taneční skupinu Dancing People.

Magda Mauerová - Muzikálový tanec

Pedagog, choreograf a ředitel Tanečního centra Monsignore. Absolvent 3-letého studia Tanečně-pohybové terapie – Institut Akademie Alternativa Olomouc. V roku 2012 - 2013 působila jako pedagog v tanečních školách Vogue performers a Dynamic Perth´s Performing Arts Specialists v Perthu v Austrálii. Hostující tanečnice, herečka, asistentka režie a choreografie a pohybové spolupráce ve Východočeském divadle v Pardubicích (role Marceliny ve Figarově svatbě, Maska aneb Lásky, Jazzové minuty, choreografie muzikálů a divadelních her, např. Sen noci svatojánské, Hello Dolly, Mam´zelle Nitouche, Dáma s kaméliemi). Představitelka hlavní role Singoally v muzikálu Singoalla v režii Rina Breziny (SWE) v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Dominika Malenovská

Tancuje od svých 6 let. První taneční kroky začala poznávat v ZUŠ J. Kowalského v Bratislavě. Tanci s věnuje intenzivně, poznala různé taneční techniky (hip-hop, jazz, moderna) a získala nové tanečné zkušenosti (RDS). Spolupracovala s mnoha pedagogy (J. Ďurovčík). Tanec ji oslovil natolik, že se přihlásila na VŠMU a od září 2014 je studentkou Katedry taneční tvorby, obor moderní tanec. V současnosti je interpretkou TD Bralen a vede tu hodiny lyrical jazz.

Tomáš Duras

Svoji pohybovou přípravu jsem začal v osmi letech hodinami karate. V šestnácti letech jsem budoucnost přehodnotil a věnuji se pouze tanci. Nejprve společenskému, později klasickému a modernímu. V současnosti působím jako interpret a pedagog v Tanečním divadle Bralen a své taneční znalosti si doplňuji studiem na Vysoké škole Múzických Umení v Bratislavě. Inspiraci k výuce jsem čerpal od tanečních pedagogů jako jsou Joe Alegado (US), Bibiana Lanczová, Jana Letenajová, Viera Sádovská, Ladislav Mrva, či Michal Soukup. Zúčastnil jsem se několika workshopů pod vedením osobností: Kathryn Alter (US), Angelo Parisi (IT), Dino Verga (IT), Tereza Krupičková (CZ), Boris Nebyla, Andrej Petrovič, či Mário Radačovský (všichni SK).