Prázdninové Setkání s Tancem 

Lektorský tým 2017

Mgr. art. Jana Letenajová - Limón, fyzio-cvičení

Je absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a studovala na Graham school Contemporary Dance v New Yorku. Od roku 1981 působí jako interpret, pedagog a choreograf v TD Bralen. Je jednou z najvýraznějších tanečních osobností na Slovensku. Tancovala v choreografiích Joe Alegada (USA) Bruca Taylora (F), Pavla Šmoka (ČR), Libora Vaculíka (ČR), Cristiny Perery (Brrazília), Rastislava Letenaja (SR) a jiných.

Od roku 2005 pracuje jako instruktor metody Pilates v Pilates studiu TD Bralen. V roce 2013 ukončila studium fyzioterapie na Univerzite sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě.

MgA. Tereza Krupičková, Dis - Klasika – pro pokročilé a mírně pokročilé

Absolventka Hudební a taneční Akademie múzických umění v Praze a Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Taneční vzdělání získala mimo jiné v tanečních studiích v Londýně a na Tish School of the Arts v New Yorku. Z bohaté pedagogické praxe uvádíme: Výuka metodiky a techniky na HAMU, výuka baletu v Baletní Akademii Adély Pollertové, New Prague Dance Festival, International School of Music and Fine Arts, Institute Giovanni Paolo a mnoho dalších. Tereza se výuce klasické baletní techniky věnuje s úctou k tradičním výukovým postupům v kombinaci s novými poznatky, které nám výzkum okolo této tradiční techniky přináší.

Mgr.art. Dominika Beňáková, ArtD. – technika M. Graham

Absolvovala Vysokou Školu Múzických Umení v Bratislave a Martha Graham School of Conteporary Dance, New York. Pedagogickou praxi vykonávala na fakulte tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě. Je pedagogem v TD Bralen. Vyučovala v Riverpark Dance School Company, působí na Katedře tvorby hudební a taneční fakulty vysoké školy v Bratislavě a Katedře tance Akademie umění v Praze.

Rastislav Letenaj - Jazzový tanec

Pedagog, choreograf a ředitel Tanečního divadla Bralen. Hostující pedagog na Taneční konzervatoři v Praze a Ostravě, na AMU Praha a JAMU Brno, v Tanečním centru Praha a na různých tanečních kurzech a seminářích zejména v České republice, ale i v Rusku, v USA (New York, Pensylvánie, Rochester), SRN a v Itálii.

Vytvořil mnoho úspěšných choreografií pro TD Bralen (Human; Som Tvoj..?; Spolu, ale navždy každý sám; Otec Smútok, matka Nádej; Žít je strácet znovu mít; Tracy; Putá; ad.), pro Vojenský umělecký soubor (Fatamorgána), pro La Mosca Košice (Kameň, papier, nožnice; Čakanie), pro Východočeské divadlo Pardubice (Minúty pre blues; Spor), pro Městské divadlo Zlín (Tramvaj do stanice touha; Višňový sad) a Slovácke divadlo v Uherském Hradišti (Svačinka generálú).

Pavel Anatolijevič Pljuskov "Acheo" - Capoeira

Od roku 2007 certifikovaný cvičitel sebeobrany 2. třídy. Aktivně se věnuje 14 let Capoeiře, 12 let Muay-Thai a ostatním sportům jako je Box, Gymnastika a Sebeobrana. Jeden z předních pedagogů capoeiry v České republice. Vystupuje se skupinou Brazil Jumpers, která předvádí show zaměřenou na brazilskou kulturu a akrobatické prvky. Více informací na facebooku Brazil Jumpers nebo na youtube http://www.youtube.com/user/pljuskov.

Mgr. Hanka Vašková - Variace

Ve své taneční i pedagogické činnosti se zaměřuje na taneční modernu, jazzový tanec a floorwork. Od roku 2003 tančila v brněnském tanečním souboru Quiorfano, který později vedla a vytvořila pro něj několik choreografií. V roce 2008 začala působit v TD Bralen v Bratislavě a jako pedagožka tanečního oboru ZUŠ ve Zlíně. V současné době vede kurzy moderního tance ve Zlíně a taneční skupinu Dancing People.

Magda Mauerová - Muzikálový tanec

Pedagog, choreograf a ředitel Tanečního centra Monsignore. Absolvent 3-letého studia Tanečně-pohybové terapie – Institut Akademie Alternativa Olomouc. V roku 2012 - 2013 působila jako pedagog v tanečních školách Vogue performers a Dynamic Perth´s Performing Arts Specialists v Perthu v Austrálii. Hostující tanečnice, herečka, asistentka režie a choreografie a pohybové spolupráce ve Východočeském divadle v Pardubicích (role Marceliny ve Figarově svatbě, Maska aneb Lásky, Jazzové minuty, choreografie muzikálů a divadelních her, např. Sen noci svatojánské, Hello Dolly, Mam´zelle Nitouche, Dáma s kaméliemi). Představitelka hlavní role Singoally v muzikálu Singoalla v režii Rina Breziny (SWE) v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Dominika Malenovská

Tancuje od svých 6 let. První taneční kroky začala poznávat v ZUŠ J. Kowalského v Bratislavě. Tanci s věnuje intenzivně, poznala různé taneční techniky (hip-hop, jazz, moderna) a získala nové tanečné zkušenosti (RDS). Spolupracovala s mnoha pedagogy (J. Ďurovčík). Tanec ji oslovil natolik, že se přihlásila na VŠMU a od září 2014 je studentkou Katedry taneční tvorby, obor moderní tanec. V současnosti je interpretkou TD Bralen a vede tu hodiny lyrical jazz.

Tomáš Duras

Svoji pohybovou přípravu jsem začal v osmi letech hodinami karate. V šestnácti letech jsem budoucnost přehodnotil a věnuji se pouze tanci. Nejprve společenskému, později klasickému a modernímu. V současnosti působím jako interpret a pedagog v Tanečním divadle Bralen a své taneční znalosti si doplňuji studiem na Vysoké škole Múzických Umení v Bratislavě. Inspiraci k výuce jsem čerpal od tanečních pedagogů jako jsou Joe Alegado (US), Bibiana Lanczová, Jana Letenajová, Rastislav Letenaj, Viera Sádovská, Ladislav Mrva, či Michal Soukup. Zúčastnil jsem se několika workshopů pod vedením osobností: Kathryn Alter (US), Angelo Parisi (IT), Dino Verga (IT), Tereza Krupičková (CZ), Boris Nebyla, Andrej Petrovič, či Mário Radačovský (všichni SK).