Prázdninové Setkání s Tancem 

Lektorský tým 2020

Mgr. art. Jana Letenajová - Limón, fyzio-cvičení

Je absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a studovala na Graham school Contemporary Dance v New Yorku. Od roku 1981 působí jako interpret, pedagog a choreograf v TD Bralen. Je jednou z najvýraznějších tanečních osobností na Slovensku. Tancovala v choreografiích Joe Alegada (USA) Bruca Taylora (F), Pavla Šmoka (ČR), Libora Vaculíka (ČR), Cristiny Perery (Brrazília) a jiných.

Od roku 2005 pracuje jako instruktor metody Pilates v Pilates studiu TD Bralen. V roce 2013 ukončila studium fyzioterapie na Univerzite sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě.

MgA. Tereza Krupičková, Dis - Klasika – pro pokročilé a mírně pokročilé

Absolventka Hudební a taneční Akademie múzických umění v Praze a Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Taneční vzdělání získala mimo jiné v tanečních studiích v Londýně a na Tish School of the Arts v New Yorku. Z bohaté pedagogické praxe uvádíme: Výuka metodiky a techniky na HAMU, výuka baletu v Baletní Akademii Adély Pollertové, New Prague Dance Festival, International School of Music and Fine Arts, Institute Giovanni Paolo a mnoho dalších. Tereza se výuce klasické baletní techniky věnuje s úctou k tradičním výukovým postupům v kombinaci s novými poznatky, které nám výzkum okolo této tradiční techniky přináší.

Mgr.art. Dominika Beňáková, ArtD. – technika M. Graham

Absolvovala Vysokou Školu Múzických Umení v Bratislave a Martha Graham School of Conteporary Dance, New York. Pedagogickou praxi vykonávala na fakulte tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě. Je pedagogem v TD Bralen. Vyučovala v Riverpark Dance School Company, působí na Katedře tvorby hudební a taneční fakulty vysoké školy v Bratislavě a Katedře tance Akademie umění v Praze.

Mgr. art. Bibiana Lanczová

Je absolventkou Hudobno-tanečnej fakulty VŠMU v Bratislave, tanečný odbor pedagóg moderného tanca. Bývalá členka Tanečného divadla Bralen a managerka Bratislavského divadlo tanca.

Počas svojho pôsobenia na umeleckej scéne získavala skúsenosti v mnohých divadelných, tanečných, alebo muzikálových produkciách, ako choreografka, asistentka choreografie a aj interprétka, v divadlách v Bratislave (Nová Scéna), v Nitre (Divadlo A. Bagara), alebo v Prešove (Divadlo J. Záborského). V zozname režisérov s ktorými spolupracovala sú mená ako J. Bednárik, Š. Kožka, R.Polák, J. Ledecký, R. Dobroslávek, K. Spišák, V. Morávek, a medzi choreografmi nechýba J. Ďurovčík, alebo Joe Alegado (USA) a Bruce Taylor (F). V súčasnosti vedie v TD Bralen hodiny techniky J. Limóna a modern jazz.

Pavel Pljuskov

Od roku 2007 certifikovaný cvičitel sebeobrany 2. třídy. Aktivně se věnuje od roku 2000 Capoeiře, dvanáct let Muay-Thai a ostatním sportům jako je box, gymnastika a balančním cvičením s vlastní vahou. Více informací na http://www.youtube.com/user/pljuskov.

Mgr. Hanka Vašková - Variace

Ve své taneční i pedagogické činnosti se zaměřuje na taneční modernu, jazzový tanec a floorwork. Od roku 2003 tančila v brněnském tanečním souboru Quiorfano, který později vedla a vytvořila pro něj několik choreografií. V roce 2008 začala působit v TD Bralen v Bratislavě a jako pedagožka tanečního oboru ZUŠ ve Zlíně. V současné době vede kurzy moderního tance ve Zlíně a taneční skupinu Dancing People.

Magda Mauerová - Muzikálový tanec

Pedagog, choreograf a ředitel Tanečního centra Monsignore. Absolvent 3-letého studia Tanečně-pohybové terapie – Institut Akademie Alternativa Olomouc. V roku 2012 - 2013 působila jako pedagog v tanečních školách Vogue performers a Dynamic Perth´s Performing Arts Specialists v Perthu v Austrálii. Hostující tanečnice, herečka, asistentka režie a choreografie a pohybové spolupráce ve Východočeském divadle v Pardubicích (role Marceliny ve Figarově svatbě, Maska aneb Lásky, Jazzové minuty, choreografie muzikálů a divadelních her, např. Sen noci svatojánské, Hello Dolly, Mam´zelle Nitouche, Dáma s kaméliemi). Představitelka hlavní role Singoally v muzikálu Singoalla v režii Rina Breziny (SWE) v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Dominika Malenovská

Tancuje od svých 6 let. První taneční kroky začala poznávat v ZUŠ J. Kowalského v Bratislavě. Tanci s věnuje intenzivně, poznala různé taneční techniky (hip-hop, jazz, moderna) a získala nové tanečné zkušenosti (RDS). Spolupracovala s mnoha pedagogy (J. Ďurovčík). Tanec ji oslovil natolik, že se přihlásila na VŠMU a od září 2014 je studentkou Katedry taneční tvorby, obor moderní tanec. V současnosti je interpretkou TD Bralen a vede tu hodiny lyrical jazz.

Tomáš Duras

Je absolventom štúdia moderného tanca na Katedre tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave. V rámci svojho štúdia prijal pozvánku predstaviť sa ako hosťujúci interpret v nemeckom Theater Ulm a absolvoval študijný pobyt na holandskej ArtEZ University of the Arts v Arnheme. Ako vedúci slovenskej výpravy a choreograf sa tiež zúčastnil tanečných festivalov v Macedónsku a Švédsku. V súčasnosti pôsobí ako interpret, pedagóg a vedúci súborovej skupiny v Tanečnom divadle Bralen.

Venuje sa výučbe jazzového, moderného a klasického tanca, inšpiráciou v učení sú mu taneční pedagógovia ako Joe Alegado (US), Ime Essien (DE), Iqbal Khawaja (NL), Bibiana Lanczová, Jana Letenajová, Rastislav Letenaj, Viera Sádovská (všetci SK), či Terezka Krupičková (CZ). Zúčastnil sa tiež mnohých workshopov pod vedením tanečných osobností ako napríklad Kathryn Alter (US), Angelo Parisi (IT), Andrej Petrovič (SK), Mário Radačovský (SK), David Strnad (CZ), Dino Verga (IT), Sara Wiktorowicz (US), Myra Woodruff (US) a mnoho ďalších.